РАДИОНИЦА ПОВОДОМ ДАНА ЖЕНА

Овај важан датум за наше даме почели смо презентацијом и сазнали историју обележавања овог датума и шта је мотив његовог настанка. Ученици нижих разреда и средње школе научили су да је борац за женска права била Клара Четкин. жена због које данас славимо 8. март. Предложила је 1910. године на Међународној конференцији жена у Копенхагену да се прихвати као међународни празник , међутим, званично се слави Дан жена од 1975. године када су га усвојиле Уједињене нације.

Сви смо се сложили да сваког дана треба да поклањамо пажњу нашим мамама, бакама, теткама, другарицама али за 8. март је лепо и постало је традиционално да им поклонимо цвет. Мимоза је цвет који је заштитни знак Међународног Дана жена. Интересантан нам је био податак да овај празник симболизују три боје, бела-чистоту, љубичаста-достојанство и зелена -наду.

Певали смо песмице на српском и енглеском језику посвећене нашим мамама, помињали загрљаје и осмехе који нас све заједно чине срећним.

Радионица је била маштовита и креативна. Бојили смо и украшавали честитке у облику срца. Деца су уживала у бојама па су неки и прстима наносили и правили разне нијансе боја. Нису изостале ни шкокице, перлице, зрна кафе а поред срца и цветића нашли су се и мотиви клубова Звезде и Партизана код наших креативних дечака. Правили смо пано посвећен дамама, секли и лепили слике, писали песмице, цртали цвеће. На крају радионице направили смо цветни аранжман.

,,Мамино срце“- Драган Лукић

У срцу моје маме
и моје срце куца.
Кад њено куцне -так
моје се чује -тик.
Њено је око топло,
к о око жутог сунца
и у том топлом оку
станује и мој лик.