СВЕТСКИ ДАН РЕЦИКЛАЖЕ

Дефектолози наше школе, чланови Tима за заштиту животне средине, Дракулић Весна, Александра Алексић, Данијела Ракић и Сања Антанасијевић, одржале су радионицу поводом Светског дана рециклаже, 10.6. и 11.6.2024.

Радионица је одржана заједно са ученицима Основне школе „Јован Јовановић – Змај” и Основне школе „Васа Живковић”. На радионици су, заједно са ученицима, употребили материјале који загађују средину у сврху учења и естетике. Деца су се радо одазвала позиву наставника и самостално или уз подршку учествовали у креирању радова који красе простор њихове учионице.

Циљ је био учење о животној средини, као и о томе зашто и како је чувамо, али и развој пажње, перцепције, говора, фине моторике и социјалних вештина.